RegioJet planuje uruchomić połączenie z Polski do Chorwacji

Czeski prywatny przewoźnik kolejowy poinformował, że w przyszłym roku zamierza uruchomić trasę między Polską a Chorwacją.

Foto: Kevin Prince/ Flickr

Obecnie RegioJet wykonuje połączenie z Pragi do tego śródziemnomorskiego kraju. Jak się okazuje, przez ostatni rok trasa ta stała się prawdziwym hitem, przez co przewoźnik postanowił wydłużyć składy z 12 do aż 15 wagonów.

Z tego też powodu, RegioJet myśli nad uruchomieniem podobnego połączenia z Polski. Według wstępnych informacji, trasa między Polską a Chorwacją ruszyłaby w okresie letnim 2021 r.

– Pomyśleliśmy, że możemy pojechać do Chorwacji z Polski. Zróbmy to. Kierownictwo namawiało mnie, żebym był tam za sześć tygodni. Nie zdecydowaliśmy się, ale zaczniemy latem przyszłego roku – powiedział cytowany przez portal Onet.pl Radim Jančura, właściciel RegioJet.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.