RegioJet dostał pozwolenie na pociąg z Polski do Holandii i Belgii!

Czeski przewoźnik kolejowy RegioJet dostał pozwolenie od Urządu Transportu Kolejowego na wykonywanie połączeń na trasie z Warszawy Wschodniej do belgijskiej Ostendy, przez Berlin, Amsterdam i Brukselę.

Fot: Bruksela, Belgia/ Polly on Unsplash/ Źródło

Jesteśmy coraz bliżej otrzymania fenomenalnego połączenia nocnego z Polski do Holandii i Belgii. RegioJet otrzymał zgodę od polskiego Urządu Transportu Kolejowego na uruchomienie omawianego połączenia. Regularne przejazdy miałby zostać uruchomione latem 2022 roku, a czeski przewoźnik obiecuje konkurencyjne ceny i wygodę jazdy.

Pociąg nocny będzie pokonywać trasę Warszawa Wschodnia – Ostenda. Oto dokładne rozpisanie trasy z przystankami:
Warszawa Wschodnia-Warszawa Centralna-Warszawa Zachodnia-Łowicz Główny-Kutno-Konin-Września-Poznań Główny-Świebodzin-Rzepin-Frankfurt (Oder)-Berlin Ostbahnhof-Berlin Hbf.-Hanover-Amsterdam Centraal-Schiphol-Den Haag HS-Rotterdam Centraal-Roosendaal-Antwerpen Centraal-Brussel Centraal-Brussel Zuid-Gent Sint Pietres-Brugge-Oostende.

Co istotne, na przystankach znajdujących się w Polsce podczas podróży w stronę Belgii będzie możliwe tylko wsiadanie do wagonów pociągu, a w drodze powrotnej możliwe będzie tylko wysiadanie ze składu pociągu. W ten sposób pociąg nie będzie konkurował ze składami PKP, obsługując krótkie trasy na terenie Polski.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.