Reaktywacja połączeń autobusowych z Dubaju do Ajmanu i Ras Al Khaimah

Zarząd Dróg i Transportu w Dubaju (RTA) poinformował o wznowieniu połączeń autobusowych do dwóch miast – Ajmanu i Ras Al Khaimah.

Linie E400 i E411 łączące Dubaj z Ajmanem uruchomiono 19 lipca. Autobusy kursują zgodnie z rozkładem sprzed pandemii.

Autobus linii E400 rozpoczyna kursowanie codziennie o godzinie 4:25 z dworca autobusowego Union Square, kończy zaś o 23:00. Licząca ok. 32 km trasa obejmuje 10 przystanków. Bilet jednoprzejazdowy kosztuje 12 dirhamów (ok. 12 zł).

Trasa linii E411 rozpoczyna się przy stacji metra Etisalat, a kończy na dworcu autobusowym w Ajmanie, do którego jeździ również autobus linii E400. Kursowanie na tej trasie odbywa się w godzinach 5:00-23:00.

Za bilety na przejazdy wyżej wymienionymi liniami, można zapłacić kartą NOL, którą należy wcześniej doładować. Można ją nabyć na wszystkich stacjach metra oraz na niektórych przystankach autobusowych.

19 lipca wznowiono również trasę Dubaj – Ras Al Khaimah. Połączenie to jest realizowane codziennie co dwie godziny z dworca autobusowego Union Square. Pierwszy kurs rozpoczyna się o godz. 9:00, a ostatni o 23:00. Bilet jednorazowy kosztuje 25 dirhamów (ok. 26 zł).

Więcej informacji na temat połączeń autobusowych można znaleźć na stronie rta.ae.

Źródło: Time Out Dubai

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.