Ranking najlepszych lotnisk na świecie w 2023 roku

Singapur-Changi zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu najlepszych lotnisk na świecie w 2023 roku. Ranking został opracowany przez renomowaną brytyjską firmę Skytrax, która wzięła pod uwagę szereg czynników związanych z funkcjonowaniem portu lotniczego.

Doha-Hamad Airport, foto: Sergey Zolkin/ Unsplash

Na pierwszym miejscu rankingu najlepszych lotnisk na świecie, opublikowanego przez firmę Skytrax, znalazł się port Singapur-Changi. Wyróżnia się ono nie tylko jako lotnisko tranzytowe, ale również jako kompleks rekreacyjno-handlowy. Zapewnia pasażerom bogatą ofertę rozrywkową i relaksacyjną, w tym ogród motyli, kina, baseny, spa oraz wiele restauracji i sklepów. Ponadto, lotnisko to jest doceniane za wysoką jakość obsługi pasażerów, doskonałą infrastrukturę i nowoczesne udogodnienia.

Drugie miejsce przypadło katarskiemu Doha-Hamad, które jest głównym węzłem Qatar Airways. Dzięki innowacyjnej architekturze i luksusowym udogodnieniom, Doha-Hamad oferuje pasażerom niezapomniane doświadczenie podróży. Lotnisko ma wiele restauracji i sklepów, w tym ekskluzywne butiki z luksusowymi markami.

Ostatnie miejsce na podium zajęło lotnisko Tokio-Haneda w Japonii. Pasażerowie doceniają nie tylko bezpieczeństwo i wygodę podróży, ale również dogodną lokalizację lotniska nieopodal serca Tokio. Haneda oferuje szeroki wybór restauracji i sklepów, a także zapewnia łatwą komunikację z innymi częściami miasta.

Wyniki są określane na podstawie globalnych badań satysfakcji klientów, które oceniają czynniki takie jak bezpieczeństwo, architektura terminala, oferta gastronomiczna i wypoczynkowa, czystość, dostęp do rozrywki i wifi, a także dojazd z lotniska do miasta.

Top 10 najlepszych lotnisk na świecie w 2023 roku według Skytrax:

1. Port Lotniczy Singapur-Changi

2. Międzynarodowy Port Lotniczy Doha-Hamad w Katarze

3. Międzynarodowy Port Lotniczy Tokio-Haneda w Japonii

4. Port Lotniczy Incheon w Korei Południowej

5. Port Lotniczy Paryż-Charles de Gaulle we Francji

6. Port lotniczy w Stambule w Turcji

7. Port lotniczy w Monachium w Niemczech

8. Port lotniczy w Zurychu w Szwajcarii

9. Międzynarodowy Port Lotniczy Narita w Japonii

10. Port Lotniczy Madryt-Barajas w Hiszpanii

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.