Qatar Airways uruchomią loty do emirackiego Ras Al Khaimah

Qatar Airways ogłosiły, że od 1 listopada 2023 roku uruchomią codzienne loty do miasta Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nowa trasa zapewni pasażerom szybkie i wygodne połączenie między Dohą a emirackim miastem.

Ras Al Khaimah, foto: Artur Malinowski/ Flickr

Zgodnie z informację podaną przez katarskie linie lotnicze, początkiem listopada otworzą one połączenie między Dohą a Ras Al Khaimah w północnej części ZEA.

Nowa trasa ma w ten sposób pobudzić ruch turystyczny w tym emiracie. Zgodnie z założeniami, ma mu pomóc osiągnąć cel trzech milionów odwiedzających rocznie do 2030 roku.

– Odblokowanie wspólnych możliwości z jedną z wiodących linii lotniczych na świecie podniesie ogólną konkurencyjność naszej atrakcyjności turystycznej i zaspokoi rosnące zapotrzebowanie na podróże do Emiratów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę na rzecz zrównoważonego wzrostu, zgodnie z naszymi ambicjami przyciągania 3 milionów odwiedzających rocznie do 2030 r. i zwiększania udziału turystyki w PKB Ras Al Khaimah – powiedział Raki Phillips, dyrektor generalny Ras Al Khaimah Tourism Development Authority.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.