Qatar Airways skrócą czas lotów. Powód? Otwarcie przez Arabię Saudyjską przestrzeni powietrznej dla Kataru

Saudyjskie władze otworzyły w poniedziałek granice oraz przestrzeń powietrzną dla Kataru. Oznacza to, że po ponad 3 latach blokady Qatar Airways znów będą mogły latać nad Arabią Saudyjską, jednocześnie skracając czas lotów na większości tras.

Zdjęcie: Riik@mctr/ Flickr

Sankcje nałożone na Katar przez Arabię Saudyjską trwały od 2017 r. Taki sam ruch zastosowały wtedy także Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Egipt – władze tych krajów nie ogłosiły jeszcze decyzji w tej sprawie, ale według agencji Reuters, prawdopodobnie niedługo również podpiszą porozumienie. Państwa te oskarżyły Katar m.in. o wspieranie i finansowanie światowego terroryzmu.

Zakończenie blokady to dobra informacja dla Qatar Airways, które od ponad 3 lat musiały zamykać niektóre połączenia, a na większości tras wydłużać czas lotów. Teraz wydaje się, że sytuacja katarskich linii lotniczych unormuje się i czas rejsów wykonywanych przez nie zostanie skrócony.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.