Qantas będzie wpuszczać pasażerów do samolotu w podziale na grupy

Narodowy australijski przewoźnik Qantas wprowadził nowy system wejścia na pokład, mający na celu uniknięcie tworzenia się długich kolejek przy bramkach. Nowe zasady będą obowiązywać na razie na rejsach krajowych.

Foto: Josh Withers/ Unsplash

Głównym celem wprowadzenia podziału na grupy jest zredukowanie kolejek przy bramkach oraz uniknięcie zatłoczenia w kabinie samolotu. Dzięki nowemu systemowi pasażerowie będą mogli wchodzić na pokład w bardziej zorganizowany sposób, co poprawi komfort i płynność całego procesu.

Qantas wprowadza nowy system wejścia na pokład samolotu

Qantas postanowił podzielić pasażerów na sześć grup, aby usprawnić proces boardingu. Pierwszą grupę będą stanowili pasażerowie klasy biznes oraz posiadacze statusu Platinum i Platinum One. Druga grupa to osoby ze statusem Gold. Kolejne grupy będą tworzone w zależności od miejsc zajmowanych w poszczególnych częściach samolotu, co ma na celu równomierne rozłożenie pasażerów podczas wchodzenia na pokład.

Na razie system będzie obowiązywał jedynie na rejsach krajowych. Testy rozpoczęto na lotnisku w Brisbane, gdzie nowy sposób boardingu spotkał się z pozytywnym odbiorem pasażerów. W najbliższych dniach nowe zasady zostaną wprowadzone również na lotniskach w Perth, Sydney i Melbourne.

Źródło: qantas.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.