Qantas Airways uruchomi loty do Paryża

Australijskie linie lotnicze Qantas Airways ogłosiły plany uruchomienia lotów z Sydney do Paryża z międzylądowaniem w Perth. To połączenie, które stanowić będzie trzeci europejski kierunek w siatce połączeń Qantas.

Foto: Josh Withers/ Pexels

Pierwszy lot z Sydney do Paryża, który będzie zawierał krótką przerwę w Perth, jest zaplanowany na 12 lipca 2024 roku. Będzie to trzeci europejski kierunek w siatce Qantas, obok Londynu i Rzymu.

Początkowo loty na tej trasie będą realizowane cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Jednak już w sierpniu, 18 sierpnia, liczba lotów zostanie zmniejszona do trzech, co skutkować będzie likwidacją niedzielnego połączenia.

Qantas Airways planuje obsługiwać tę trasę przy użyciu samolotu Boeing 787-9, który charakteryzuje się komfortowymi warunkami podróży. Ta nowa trasa jest efektem działań przewoźnika na rzecz poszerzania swojej oferty międzynarodowych połączeń i ułatwiania podróży między Australią a Europą.

Planujesz podróż do Australii? Przeszukaj nasze promocje lotnicze, w których znajdziesz masę lotów w atrakcyjnych cenach, w tym również do Australii.

Źródło: qantas.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.