Punkt widokowy na port lotniczy Kraków-Balice

Większość lotnisk w Polsce i na świecie posiada swoje własne tarasy widokowe, które najczęściej są płatne i znajdują się na terenie danego terminalu. Istnieją jednak wyjątki czego przykładem jest lotnisko w podkrakowskich Balicach. Oprócz tarasu port posiada również punkt widokowy położony na zlokalizowanym nieopodal wzgórzu.

Punkt widokowy na krakowskie lotnisko, foto: Wiktor Kusak

Wspomniany punkt widokowy na krakowskie lotnisko znajduje się przy ulicy Spacerowej w Balicach. Rozpościera się z niego piękny widok na lotnisko, a także na lądujące samoloty – przed przybyciem warto sprawdzić godziny przylotów, aby móc obejrzeć ich jak najwięcej.

Punkt widokowy jest bezpłatny i mogą z niego skorzystać piesi i rowerzyści. Uwaga! Osoby chcące przyjechać samochodem warto, aby zostawiły swój pojazd w centrum Balic lub Szczyglic. Wjechanie autem na ulicę Spacerową, w tym również pod punkt widokowy grozi mandatem. Z powodu nagminnego łamania zakazu przez kierowców, tamtejszy rejon często patroluje policja, przez co jeszcze bardziej odradzam wjeżdżanie tam autem 😉

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.