Przez Chicago popłynęła zielona rzeka!

Mieszkańcy Wietrznego Miasta nie mogli ukryć zdziwienia, gdy nad ranem ujrzeli kolor rzeki Chicago. W tajemnicy przed ludnością miasta rzeka została zabarwiona na zielono, a to wszystko z okazji zbliżającego się dnia świętego Patryka. Wygląda to oszałamiająco!

Fot: Scott Olson/Getty Images

Pandemia COVID-19 niestety drugi rok z rzędu uniemożliwiła przeprowadzenie tradycyjnej parady z okazji dnia świętego Patryka, lecz władze miasta postanowiły i tak poświętować oraz sprawić radość mieszkańcom w nietypowy sposób.

W sobotę rano wpuszczono zielony barwnik do wody, a filmiki z przeprowadzanej akcji wrzucono dopiero w niedzielę. W ostatni dzień weekendu ludzie mogli też już w pełnej okazałości podziwiać jasnozielony kolor, jaki przyjęła na czas obchodów święta rzeka Chicago.

Dzień świętego Patryka przypada na 17 marca, więc w bardzo trudnym czasie powrotu do dużej fali zakażeń. Pomysł władz miasta zrobił bardzo duże wrażenie na mieszkańcach i na pewno chociaż w małym stopniu będzie godnym zastępcą tradycyjnej parady. Trzeba przyznać, że efekt wygląda niesamowicie!

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.