Przepisy wjazdowe, obostrzenia – Dubaj 2022/23

Dubaj 2022/23, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Sytuacja pandemiczna znacznie utrudniła podróżowanie, przez co wiele osób planujących pobyt w danym kraju lub mieście musi początkowo sprawdzić przepisy wjazdowe, chcąc do niego wjechać. Tyczy się to również Dubaju, który w ostatnim czasie jest jednym z najbardziej obleganych turystycznie miejsc na świecie. W związku z tym, chcielibyśmy ułatwić Wam zadanie, publikując odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podróżowania do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Foto: Podróże z Hubertem

Czy trzeba być zaszczepionym, aby wjechać do Dubaju?

Nie! Podróżowanie do Dubaju, Abu Dhabi i innych emirackich miast nie wiąże się już z żadnymi restrykcjami dotyczącymi pandemii koronawirusa. Oznacza to, że nie trzeba posiadać dokumentu potwierdzającego odbycie szczepienia.

Czy trzeba posiadać negatywny test, aby wjechać do Dubaju?

Nie! Oprócz dowodu szczepienia, władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zniosły również obowiązek przedstawiania negatywnego wyniku testu na COVID-19 przez przyjezdnych. Tyczy się to również podróżowania do Abu Dhabi i korzystania ze wszelkich atrakcji zlokalizowanych w tym mieście.

Czy lecąc do Dubaju potrzebuję wizy?

Nie. Wystarczy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy dłużej niż termin początku naszej podróży. Wszystko po to, aby uniknąć sytuacji, w której dokument straci ważność na wyjeździe. Po wylądowaniu w Dubaju, każdy Polak otrzymuje darmowy stempel w paszporcie, który zezwala mu na pobyt turystyczny do 90 dni.

Czy podczas pobytu w Dubaju muszę wykonywać jakiś test?

Nie! Podczas pobytu w Dubaju nie trzeba się martwić obowiązkiem wykonywania testów. Tak samo wracając do Polski – od 28 marca 2022 zniesione zostały wszystkie ograniczenia związane z przekraczaniem granicy, w tym kwarantanna i obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID 19.

Artykuł został zaktualizowany 8 listopada 2022 roku.

🇦🇪 KUP ATRAKCJE W DUBAJU

Źródło 1Źródło 2,

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.