Przepisy wjazdowe, obostrzenia – Dubaj 2022/23

Dubaj 2022/23, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Sytuacja pandemiczna znacznie utrudniła podróżowanie, przez co wiele osób planujących pobyt w danym kraju lub mieście musi początkowo sprawdzić przepisy wjazdowe, chcąc do niego wjechać. Tyczy się to również Dubaju, który w ostatnim czasie jest jednym z najbardziej obleganych turystycznie miejsc na świecie. W związku z tym, chcielibyśmy ułatwić Wam zadanie, publikując odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące podróżowania do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Foto: Podróże z Hubertem

Czy trzeba być zaszczepionym, aby wjechać do Dubaju?

Nie! Aby móc podróżować do Dubaju, Abu Dhabi i innych emirackich miast, należy posiadać dokument z kodem QR potwierdzający przyjęcie pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19 – zaszczepieni są zwolnieni z obowiązku przedstawienia negatywnego testu. To samo tyczy się ozdrowieńców, choć oni mogą posiadać zaświadczenie ważne tylko miesiąc od jego wystawienia. Pełne zaszczepienie oznacza przyjęcie dwóch dawek dowolnej szczepionki przeciwko COVID-19. Z kolei niezaszczepieni podróżni muszą okazać negatywny wynik testu PCR przeprowadzony w ciągu 48 godzin (od momentu godziny odlotu samolotu) lub zaświadczenie o wyzdrowieniu z kodem QR, potwierdzające ich powrót do zdrowia po COVID-19 w ciągu miesiąca od daty podróży. Test, jak i zaświadczenie muszą być wydrukowane i przetłumaczone na język angielski. Dzieci do lat 11.99 są również zwolnione z posiadania szczepienia lub testu.

Czy lecąc do Dubaju potrzebuję wizy?

Nie. Wystarczy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy dłużej niż termin początku naszej podróży. Wszystko po to, aby uniknąć sytuacji, w której dokument straci ważność na wyjeździe. Po wylądowaniu w Dubaju, każdy Polak otrzymuje darmowy stempel w paszporcie, który zezwala mu na pobyt turystyczny do 90 dni.

Czy podczas pobytu w Dubaju muszę wykonywać jakiś test?

Nie! Podczas pobytu w Dubaju nie trzeba się martwić obowiązkiem wykonywania testów. Tak samo wracając do Polski – od 28 marca 2022 zniesione zostały wszystkie ograniczenia związane z przekraczaniem granicy, w tym kwarantanna i obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID 19.

🇦🇪 KUP ATRAKCJE W DUBAJU

Jakie inne dokumenty, aplikacje są mi potrzebne, aby wjechać do Dubaju?

Żadne! Poza zaświadczeniem o odbyciu szczepienia bądź testem RT-PCR w języku angielskim i paszportem ważnym na minimum 6 miesięcy do przodu nie potrzebujesz niczego. Niektóre źródła informują o wymogu zainstalowania różnych aplikacji, w tym COVID19-DXB, która obecnie nie działa i nie da się z niej korzystać. Aplikacji nikt nie sprawdza od marca 2021 roku, więc informacja podana na stronach rządowych jest przedawniona.

Foto: Podróże z Hubertem

Źródło 1Źródło 2Źródło 3

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.