Przemyt narkotyków na lotnisku w Warszawie!

51 letni obywatel Wielkiej Brytanii próbował przemycić około 11 kg heroiny. Narkotyki odnalazł Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Wszystko było warte 4,5 mln zł.

Do incydentu doszło w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina po przylocie samolotu z Kataru. Obywatel Wielkiej Brytanii narodowości burundzkiej, próbował przejść przez bramki. Mundurowi rozpoznali mężczyznę, ponieważ był on wcześniej podejrzewany o przemyt narkotyków. Informacja potwierdziła się podczas szczegółowej kontroli bagaży, które zostały wskazane przez psy Służby Celno-Skarbowej przeszkolone do wykrywania środków odurzających.

Badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Straży Granicznej potwierdziły, że przemycana heroina była wysokiej jakości narkotykiem. To z kolei pozwoliło oszacować, że z ujawnionej ilości substancji można uzyskać co najmniej 25 tys. działek dealerskich. Dodatkowo, mężczyzna próbował zniwelować zapach heroiny egzotyczną mieszanką przypraw.

Brytyjczyk został zatrzymany. Usłyszał zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: tanie-loty.com.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.