Przedstawiono projekt megalotniska w Kambodży

Phnom Penh, stolica Kambodży, zyska nowoczesne lotnisko o rewolucyjnym designie. Konsorcjum Foster + Partners właśnie zaprezentowało najnowsze wizualizacje projektu budowy międzynarodowego lotniska, położonego 20 kilometrów na południe od centrum miasta.

Postęp w budowie międzynarodowego lotniska Techo, położonego zaledwie 20 kilometrów na południe od centrum Phnom Penh, jest teraz widoczny dzięki najnowszym wizualizacjom przedstawionym przez renomowane konsorcjum Foster + Partners. Projekt ten to nie tylko zwykłe lotnisko, ale prawdziwe „megalotnisko” oferujące innowacyjne rozwiązania w zakresie architektury i ekologii.

Wizja nowoczesnego międzynarodowego portu lotniczego obejmuje plany dla tzw. „Airport City,” z najnowocześniejszym budynkiem terminala w centralnym punkcie. Architekci zainspirowali się jedną z najstarszych cywilizacji na ziemi, starając się stworzyć miejsce, które nie tylko spełni funkcje logistyczne, ale także stanie się ikoną architektury.

Charakterystyczny dach, nawiązujący do miejscowej architektury, jest nie tylko estetycznym elementem, ale także zapewnia „schronienie przed żywiołami.” Wsparty na rozłożystych filarach, stwarza wrażenie nowoczesności.

Innowacyjność projektu przejawia się również w ekologicznych aspektach. Terminal zaprojektowano tak, aby był przepełniony naturalnym światłem, a bujna zieleń wewnątrz tworzy przyjazne i relaksujące otoczenie dla podróżnych. Co więcej, energia potrzebna do funkcjonowania lotniska będzie w dużej mierze pochodzić z pobliskiej farmy fotowoltaicznej.

Źródło: fosterandpartners.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.