Poznań wschodzącym kierunkiem podróżniczym 2020 roku

Stolica Wielkopolski znalazła się wśród 30 miejsc najbardziej polecanych na podróż, a także została uznana Najlepszym Wschodzącym Kierunkiem Podróżniczym w 2020 roku. Najbardziej cieszy fakt, że nagrodę przyznało 30 popularnych blogerów podróżniczych, mających łącznie ponad 12 milionów obserwujących w mediach społecznościowych!


fot. Unsplash

Celem „Travel Lemming Emerging Destination Award” jest m.in. promocja nowych miejsc podróży, a co za tym idzie – rozładowywanie natężonego ruchu turystycznego w najpopularniejszych miastach świata. Blogerzy wybierają spośród typów Krajowych Biur Turystyki.

Za co pokochali Poznań? W uzasadnieniu czytamy o zdziwieniu faktem, że tak piękne miasto nie jest jeszcze opanowane przez tłumy turystów, doceniono także kolorowe kamienice i urokliwe, staromiejskie uliczki miasta.

„Mimo, że jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, Poznań pozostaje jednym z ostatnich naprawdę ukrytych klejnotów Europy. To może się jednak wkrótce zmienić – kwestią czasu jest odkrycie przez podróżników jego malowniczych ulic. Wędrując Traktem Królewsko-Cesarskim ze Starego Miasta do jeszcze starszej części znanej jako Ostrów Tumski, szybko pojmiesz, dlaczego Poznań będzie naszym zdaniem dla 2020 roku tym, czym Kraków był dla 2010”

– fragment uzasadnienia decyzji jurorów

Jurorzy docenili fakt, że Poznań ma turystyczny potencjał przez cały rok, a za najważniejsze jego atrakcje uznali m.in. Stary Rynek, Zamek Cesarski, Cytadelę i Jezioro Maltańskie.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.