Pożar na parkingu przy lotnisku Luton. Odwołano wszystkie loty

W nocy z wtorku na środę na jednym z najważniejszych brytyjskich lotnisk – Londyn-Luton – wybuchł groźny pożar, który wywołał fale chaosu w planach podróżujących. W wyniku tego zdarzenia, lotnisko Luton ogłosiło odwołanie wszystkich swoich lotów, w tym także tych z i do Polski.

Pożar na lotnisku Luton

Pożar wybuchł na trzecim poziomie parkingu lotniskowego, który znajduje się tuż obok głównego terminalu. Siły straży pożarnej z rejonu Luton błyskawicznie przemieściły się na miejsce zdarzenia. W walkę z płomieniami zaangażowało się aż 10 zastępów strażaków.

Luton – pożar parkingu

Według informacji przekazanych przez straż, początkowo zapalił się jeden z zaparkowanych samochodów, ale pożar parkingu (Luton) szybko się rozprzestrzenił, obejmując prawie 80 procent wszystkich pojazdów zaparkowanych na tym piętrze parkingu.

W wyniku tej sytuacji, lotnisko Luton podjęło decyzję o odwołaniu wszystkich lotów wstępnie do godziny 15:00 w środę. To ogromny kłopot i zamieszanie wśród podróżujących, zarówno tych, którzy mieli w planach opuszczenie Wielkiej Brytanii, jak i tych, którzy mieli tu przybyć.

Źródło: pap.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.