Powrót Thomasa Cooka! Firma będzie działać w odmienionej formie

Biuro podróży Thomas Cook ponownie może wejść na rynek po tym, jak niespełna rok temu ogłosiło bankructwo i zwolniło tysiące pracowników na całym świecie.

Zdjęcie: Riik@mctr/ Flickr

Chińskie Fosun, które kupiło w listopadzie Thomasa Cooka, chce w ciągu kilku tygodni ożywić tą najstarszą brytyjską firmę turystyczną. Biuro będzie funkcjonować w innej formie niż to było przed upadkiem. Ma ono oferować wakacyjne wyjazdy tylko i wyłącznie przez internet. Firma nie będzie się już zajmować sprzedażą noclegów w swoich hotelach. Ponadto zrezygnuje ona z posiadania własnej linii lotniczej.

Dokładną datę otwarcia biura poznamy wtedy, kiedy otrzyma licencję na prowadzenie działalności. Thomas Cook zaznacza, że chce aby to się stało już przed świętami Bożego Narodzenia.

Biuro podróży Thomas Cook upadło we wrześniu 2019 r. pod masą długów, co spowodowało niemałe problemy dla setek tysięcy klientów uwięzionych na wakacjach. Na szczęście na pomoc przyszedł rząd Wielkiej Brytanii, który zorganizował operację lotów repatriacyjnych.

Zobacz również: Thomas Cook: najstarsze biuro podróży padło

Źródło: BBC

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.