Powodzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Żywioł zabił co najmniej 7 osób

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

W ostatnich dniach doszło do jednych z największych powodzi w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Żywioł dotkną głównie regiony Fudżajry, Ras al-Chajmy i Szardży. Z powodu niszczycielskich powodzi zmarło co najmniej 7 osób.

Zjednoczone Emiraty Arabskie coraz częściej doświadczają powodzi spowodowanymi ulewnymi deszczami. Potwierdzają to chociażby ostatnie dni, podczas których kraj walczył z jednymi z największych powodzi w historii.

Do największych zniszczeń związanych doszło w Fudżajrze położonej we wschodniej części kraju. Woda wdarła się tam do wielu budynków mieszkalnych oraz handlowo-usługowych.

Ponad 800 osób zostało ewakuowanych z własnych domów. Mimo to nie udało się uratować wszystkich. Obecnie potwierdzono informację o 7 ofiarach śmiertelnych powodzi.

Oprócz Fudżajry, intensywne opady deszczu przeszły również nad Ras al-Chajmą i Szardżą, gdzie odnotowano znacznie mniejsze zniszczenia.

Jak przewidują meteorolodzy, w najbliższym tygodniu pogoda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ulegnie znaczącej poprawie. Dalej w niektórych regionach kraju będzie deszczowo i pochmurnie.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.