Portugalia przygotowuje się do kolejnego etapu luzowania obostrzeń

Portugalskie władze poinformowały, że w najbliższą niedzielę dojdzie do ujednolicenia zasad sanitarnych na terenie całego kraju, a także zostaną poluzowane niektóre ograniczenia związane z życiem społecznym.

Aveiro, foto: Ricardo Resende/ Unsplash

Od 1 sierpnia przestaną obowiązywać na terenie całej Portugalii restrykcje związane z podróżowaniem między powiatami. Jest to dobra informacja dla tamtejszych mieszkańców, jak również turystów, którzy pragną przemieszczać się po kraju.

Premier Portugalii Antonio Costa powiedział również, że od niedzieli lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte do godziny 2:00. Od poniedziałku do piątku wstęp do nich będzie możliwy dla wszystkich, również dla osób niezaszczepionych – wyjątek stanowi weekend, podczas którego, aby wejść do lokalu będzie konieczne posiadanie certyfikatu potwierdzającego przyjęcie szczepienia.

Dodatkowo, Costa zapowiedział, że jeśli sytuacja epidemiczna w kraju nie ulegnie pogorszeniu, to we wrześniu br. zostanie zlikwidowany nakaz noszenia maseczek na zewnątrz oraz limit osób w pojazdach transportu publicznego.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.