Portugalia ogłosiła kolejny etap luzowania restrykcji

Portugalskie władze zapowiedziały, że od 1 października br. zniosą obowiązek noszenia maseczek oraz posiadania certyfikatu COVID podczas wchodzenia do restauracji.

Lizbona, foto: Jason Briscoe/ Unsplash

W ciągu kilku ostatnich tygodni krzywa zakażeń w Portugalii wykazuje trend zniżkowy. 27 września odnotowano tam tylko 270 przypadków zachorowań.

W związku z tym, rząd Portugalii postanowił o poluzowaniu niektórych obostrzeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. Już od najbliższego piątku zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej oraz w pomieszczeniach zamkniętych. Są jednak wyjątki. Założenie maski dalej będzie konieczne w środkach transportu publicznego, centrach handlowych, szpitalach, domach seniorów, a także podczas większych imprez.

 Od 1 października br. nie będzie obowiązywał również limit osób w lokalach gastronomicznych, a także nakaz przedstawienia Unijnego Certyfikatu COVID przed wejściem do nich.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.