Portugalia: odwołano setki lotów. Powodem strajki na lotniskach

W miniony weekend w portugalskich portach lotniczych trwała akcja protestacyjna, która została zainicjowana przez pracowników spółki Groundfource. Tylko do niedzielnego popołudnia odwołano ponad 300 lotów.

Lotnisko w Lizbonie, foto: Pedro Santos/ Unsplash

Początkowo protest miał trwać dobę, ale został przedłużony o kolejne godziny. Akcję zainicjowali pracownicy Groundfource. Żądają oni otrzymania zaległych pensji oraz poprawy warunków pracy. 

Współudziałowcem wspomnianej spółki są portugalskie linie lotnicze TAP, które z powodu masowych protestów musiały odwołać ponad 300 lotów z lotnisk w Lizobnie, Porto, Faro, Funchal i Porto Santo. Najgorsza sytuacja była w stolicy, gdzie tysiące pasażerów zostało zmuszonych do nocowania w terminalach.

Strajki trwały do poniedziałku. Mimo to jego organizatorzy ostrzegli, że jeśli nie zostaną wysłuchani to jeszcze tego lata zorganizują kolejne akcje protestacyjne.

Źródło 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.