Portugalia luzuje restrykcje dla turystów

Jak poinformowały portugalskie władze, już od poniedziałku nastąpi poluzowanie restrykcji dla podróżnych z większości państw Unii Europejskiej. W tym gronie znajduje się również Polska.

Lizbona, foto: Paulo Evangelista/ Unsplash

Zgodnie z zapowiedziami rządu, od 17 maja osoby przybywające do Portugalii z większości terenów Unii Europejskiej, w tym również z Polski nie będą musiały odbywać kwarantanny. Wystarczy, że będą one miały negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed podróżą. Tyczy się to wszystkich osób powyżej 2. roku życia.

Luzowanie przepisów nie objęło jednak państw, takich jak Cypr, Chorwacja, Holandia, Szwecja, Litwa, Brazylia, Indie oraz Republika Południowej Afryki. Oznacza to, że osoby podróżujące z tych krajów do Portugalii będą mogły to robić tylko w celach niezbędnych po okazaniu negatywnego wyniku testu oraz po odbyciu 14-dniowej kwarantanny. Powodem, dla którego tych państw nie brano pod uwagę podczas łagodzenia obostrzeń, jest wysoka liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w tych właśnie krajach.

Obecnie w Portugali stwierdzono ok. 842 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 17 tys. osób. 

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.