Port lotniczy w Doncaster znów będzie działać?

Angielskie lotnisko Doncaster/Sheffield zostało zamknięte w 2022 roku po stwierdzeniu braku rentowności przez właścicieli. Teraz sytuacja może się zmienić, a Port lotniczy w Doncaster być może wróci do wykonywania lotów komercyjnych.

Fot: Port lotniczy Doncaster/Sheffield, © Copyright Wendy North

Port lotniczy Doncaster/Sheffield był kiedyś bardzo popularnym lotniskiem dla podróżnych z Polski. Lotnisko Robin Hooda obsługiwało przede wszystkim mieszkańców dwóch angielskich hrabstw, South Yorkshire oraz West Yorkshire. To miejsce dużego zgrupowania Polonii w Wielkiej Brytanii, stąd popularność lotów z Polski do lotniska zbudowanego na dawnej bazie lotniczej RAF. Niestety lotnisko zostało zamknięte w 2022 roku. Właściciele uzasadnili decyzję nierentownością i brakiem zysków. Pojawia się jednak nadzieja, że lotnisko w Doncaster znów może zacząć działać.

Reaktywacja lotniska Doncaster/Sheffield

Jak podaje portal pasazer.com, burmistrz Doncaster Ros Jones wypowiedział się następująco: „Mogę oficjalnie ogłosić, że podpisaliśmy 125-letnią umowę dzierżawy dla portu lotniczego Doncaster/Sheffield. Pomoże ona zapewnić przyszłość lotniska, które ma ambicję przywrócić ruch lotniczy mieszkańcom miasta i jego okolic”. Burmistrz podkreślił, że lotnisko jest w fazie poszukiwania inwestora i rozpoczyna proces ponownego otwarcia. To świetna informacja dla wszystkich pasażerów z Polski i Polonii z tego regionu UK.

Źródło: www.pasazer.com/news/465108/lotnisko,w,doncaster,moze,ponownie,zostac,oddane,do,uzytku.html

Tło: Port lotniczy Doncaster/Sheffield, © Copyright Martin Dawes

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.