Port lotniczy Rzeszów-Jasionka został laureatem Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej

Każdy lubi nagrody, a przede wszystkim dostawać je za dobrze wykonaną pracę. Działanie rzeszowskiego lotniska w Jasionce zostało zauważone i docenione, a port lotniczy został laureatem 22 edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza w kategorii firm dużych.

Fot: materiały prasowe Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2023

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza to konkurs, którego celem jest grupy najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm z całego regionu Podkarpacia. Laureaci mają być wzorem dla innych, symbolem świetnych wyników i dobrze zarządzanej administracji. Konkurs promuje rozwój firm w całym regionie i prezentuje firmy o najbardziej pożądanym profilu gospodarczym, które mogą zainspirować ludzi z własną działalnością.

W tym roku odbyła się już 22 edycja Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej, podczas której lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce zostało mianowane laureatem. Statuetka została wręczona na uroczystej gali, która została zorganizowana w sąsiadującej z lotniskiem G2A
Arenie. Prezes rzeszowskiego lotniska Adam Hamryszczak osobiście odebrał nagrodę z rąk organizatorów.

Wyróżnienie dla rzeszowskiego lotniska

„Dziękuję serdecznie za nagrodę, którą chciałbym zadedykować wszystkim pracownikom portu realizującym z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem strategię rozwoju lotniska. Zapewniam, że nie spoczywamy na laurach i w kolejnych latach nadal chcemy być katalizatorem wzrostu gospodarczego oraz rozwoju turystyki regionu” – podkreślił Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w swojej mowie po odebraniu statuetki laureata.

Eksperci doceniają rozwój lotniska

Przy wybieraniu laureata nagrody grono ekspertów doceniło dynamikę rozwoju rzeszowskiego lotniska we wszystkich badanych obszarach. Szczególnie uwzględniono świetne wyniki w podejmowaniu działań inwestycyjnych oraz rekordowych wyników pasażerskich i przewozów cargo.

To ogromne wyróżnienie dla lotniska w Jasionce, gdyż Kapituła wybierająca laureatów wybierała spośród 123 przedsiębiorstw z całego regionu, a nagrody dostało jedynie 18 firm.

Nagroda dla Rzeszowa drugi rok z rzędu

Poprzednia edycja Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej również była udana dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Prezes Adam Hamryszczak w 2022 roku odebrał nagrodę i został laureatem w kategorii „Manager”. To nie był jedyny sukces osiągnięty przez rzeszowskie lotnisko w zeszłym roku. Lotnisko w Rzeszowie dostało nagrodę dla najlepszego małego portu lotniczego przyznaną przez Centre for Aviation (CAPA), prestiżową branżową organizację. Co więcej, w tym roku podczas gali Złota Setka 2023 lotnisko zostało nagrodzone w kategorii lidera rentowności sprzedaży netto w regionie.

Źródło: Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Fot: nagroda dla rzeszowskiego lotniska/ materiały prasowe Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2023

Zdjęcie w tle: materiały prasowe Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2023

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.