Port Lotniczy Modlin będzie miał krótki remont

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin we wrześniu przejdzie krótki remont, a konkretnie wymianę oświetlenia na pasie startowym. Konsekwencją prac na lotnisku będzie anulowanie części lotów w porze wieczornej i nocnej.

Fot: Markus Winkler – Own work, CC BY 4.0

Lotnisko Warszawa-Modlin zaplanowało niezbędną modernizację, która wejdzie w życie już zaraz. Krótki remont na terenie lotniska w Nowym Dworze Mazowieckim rozpocznie się 11 września i potrwa 11 dni, aż do 21 września.

Przedmiotem remontu będzie pas startowy, a konkretnie wymiana oświetlenia na nim. Lotnisko nie będzie całkowicie wyłączone na czas prac, ale konsekwencją wynajmu oświetlenia pasa będzie odwołanie lotów, które miały się odbywać w porze wieczornej i później. Konkretnie od 20:00 do 5:30 w Modlinie żadne samoloty nie będą startować ani lądować.

Szef biura handlowo-marketingowego lotniska w Modlinie Marek Rymkiewicz powiedział, że spodziewają się odwołania około 100 lotów w tym okresie. Z kolei Ryanair poinformował, że przez całą sytuację jest zmuszony odwołać niewielką część swoich lotów, a pasażerowie z biletami na odwołane loty zostali już o tym poinformowani i dostali alternatywy zmiany daty lotu lub zwrotu pieniędzy za bilet.

Źródło/ Tło: Maciek Lulko

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.