Port lotniczy Londyn-Luton ma nową kolejkę automatyczną

London Luton Aiport zyskało nową kolejkę automatyczną do usprawnienia transportu z terminalu lotniska do pobliskiej stacji kolejowej, z której najłatwiej dostać się do centrum Londynu.

Port Lotniczy Londyn Luton w końcu uruchomił kolejkę automatyczną, która zdecydowanie ułatwi życie pasażerom. Kolejka DART (Direct Air-Rail Transit) połączyła lotnisko z pobliską stacją kolejową, z której z łatwością dojedziemy już do London St. Pancras International w północnej części centralnego Londynu. Tam do centrum możemy przejść się na piechotę lub wybrać metro.

Cała inwestycja pochłonęła 290 milionów funtów i była długo przesuwana w czasie. Na szczęście udało się ją dokończyć, mimo licznych opóźnień. Pierwsi pasażerowie skorzystali z kolejki 10 marca 2023 roku. Częstotliwość jazdy kolejki ma zależeć od momentu dnia, ale w szczycie komunikacyjnym wagony mają jeździć nawet co parę minut. Przejazd kolejką DART ma kosztować około 2,4 funtów w jedną stronę za bilet.

Źródło/ Tło: @LDNLutonAirport

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.