Port Lotniczy Dubai-Al Maktoum ponownie będzie otwarty dla tanich przewoźników

Zarząd Portu Lotniczego Dubai-Al Maktoum, zwanego również Dubai World Central (DWC) poinformował, że w przyszłym roku zamierza ponownie otworzyć lotnisko dla niskokosztowych linii lotniczych.

Port Lotniczy Dubai-Al Maktoum, foto: Marlin Lehmann/ Flickr

Zgodnie z planami, DWC zostanie otwarte w maju 2022 roku. Ma ono przyjmować głównie samoloty tanich linii lotniczych. Obecnie wiadomo, że na DWC część połączeń przeniesie Flydubai. Podobnego ruchu można się spodziewać po Wizz Airze, który przed zamknięciem również latał do Portu Lotniczego Dubai-Al Maktoum – przykładem jest chociażby połączenie z Katowic.

– Musimy nieco popracować nad pasem startowym na międzynarodowym lotnisku w Dubaju, a wraz ze zmniejszeniem przepustowości zaczniemy przenosić operacje z powrotem do DWC – powiedział cytowany przez portal Fly4free.pl Paul Griffiths, dyrektor generalny DWC.

Griffiths dodał również, że ruch lotniczy w Dubaju ma się bardzo dobrze. Wszystko za sprawą EXPO 2020, które do tej pory odwiedziło ponad 3 mln osób.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.