Ponad 800 tys. pasażerów we wrześniu na lotnisku w Balicach

W poprzednim miesiącu, Port Lotniczy im. Jana Pawła II  Kraków-Balice, odprawił 809,2 tysiąca podróżnych. Jest to 32-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym miesiącem zeszłego roku. 

zdjęcie: AgaPo / pixabay.com

We wrześniu lotnisko w podkrakowskich Balicach obsłużyło blisko 810 tysiąca pasażerów. Ich liczba wzrosła o 195 tysięcy w porównaniu z rokiem poprzednim. Od stycznia, z portu lotniczego odprawiło się  ponad 6,2 miliona pasażerów, czyli o prawie 1,2 miliona (23 procent) więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Urząd Lotnictwa Cywilnego został poproszony o wprowadzenie całorocznej koordynacji rozkładów lotów, ponieważ wzrósł ruch pasażerski. Dotąd Kraków Airport pozostawał na pierwszym poziomie zarządzania rozkładami, co oznacza, że operujące linie mogły planować swoje połączenia bez dodatkowych konsultacji. Za rok, lotnisko przejdzie na trzeci poziom zarządzania.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.