Ponad 300 tys. pasażerów w sierpniu w Modlinie

Port lotniczy Warszawa-Modlin osiągnął kolejny pułap ilości obsłużonych pasażerów. W poprzednim miesiącu odprawiono prawie 304 tys. osób. To 6,8- procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku.

zdjęcie: Erik Odiin / Unsplash

To niejedyny powód do radości dla mazowieckiego lotniska. Zgodnie ze stanem na 22 sierpnia bieżącego roku, obsłużono 11 310 pasażerów, co jest najlepszym dziennym wynikiem w historii aeroportu. Niebagatelny wpływ na ten sukces ma włączenie do oferty połączeń czarterowych. W minionym miesiącu z ośmiu wakacyjnych tras skorzystało 23.000 osób. Najbardziej obleganymi kierunkami były m.in. Hammamet w Tunezji, grecka Kreta oraz Antalya w Turcji.

Prezes lotniska w Modlinie – Leszek Chorzewski – poinformował, że są już finalizowane plany zwiększenia siatki połączeń czarterowych na lato 2020, oraz że touroperatorzy zaczęli już przedsprzedaż przyszłorocznych wakacji z wylotem z Modlina. W ostatnim czasie zakończył się również remont drogi startowej, a rozpoczął płyty postojowej. Jak twierdzi dyrektor Portu Lotniczego Modlin-Warszawa, z lotniska chce korzystać coraz więcej pasażerów.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.