Pomysły na lipcowe wyjazdy do 240 PLN!

Zorganizowanie wakacji niejednemu sprawia wiele kłopotów. Jedno jest pewne: jest to idealny czas na zrobienie sobie przerwy od pracy i codziennych obowiązków. Dlatego ruszamy z pomocą! Specjalnie dla Was zebraliśmy listę 12 pomysłów na lipcowe wyjazdy w niskich cenach.

zdjęcie: chabotphoto/ Pixabay

1. Barcelona za 195 zł

Znajdująca się nad Morzem Śródziemnym Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii. Głównymi atrakcjami metropolii są Sagrada Família, Park Güell, La Rambla i Camp Nou.

Kup bilet do Barcelony TUTAJ

2. Malta za 217 zł

Jest to wyspiarskie państwo-miasto położone w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym. Stolicą Malty jest Valletta. Wyspa jest znana m.in. z piaszczystych plaż oraz z systemu podziemnych korytarzy tuż nad taflą morza. 

Kup bilet na Maltę TUTAJ

zdjęcie: Magdalenalena/ Pixabay

zdjęcie: lapping/ Pixabay

3. Majorka za 174 zł

Leżąca na Morzu Śródziemnym Majorka należy do archipelagu Balearów. Wyspa, której stolicą jest Palma de Mallorca, słynie przede wszystkim ze swych kąpielisk i salin morskich.

Kup bilet na Majorkę TUTAJ

4. Ateny za 186 zł

Położone w regionie Attyka Ateny są stolicą i największym miastem Grecji. Uważa się je za najważniejszy ośrodek turystyczny Europy z zabytkami kultury antycznej. Głównymi atrakcjami miasta są Akropol i świątynia Zeusa Olimpijskiego.

Kup bilet do Aten TUTAJ

zdjęcie: LNLNLN/ Pixabay 

zdjęcie: dimitrisvetsikas1969/ Pixabay

5. Pafos za 178 zł

Znajdujący się na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru Pafos to ważny ośrodek turystyczny, który co roku jest odwiedzany przez rzeszę turystów. Atrakcjami miasta są Grobowce Królewskie i zamek.

Kup bilet do Pafos TUTAJ

6. Sardynia za 178 zł

Jest to skalista wyspa należąca do Włoch. Jej stolicą jest Cagliari. Wraz z pobliskimi wyspami tworzy region administracyjny. Na Sardynii można zobaczyć m.in. nuragi i megalityczne warowne wieże obserwacyjne.

Kup bilet na Sardynię TUTAJ

zdjęcie: Simon/ Pixabay

zdjęcie: JarkkoManty/ Pixabay

7. Turku za 159 zł

Znajdujący się w południowo-zachodniej Finlandii Turku jest najstarszymi miastem w tym kraju. Liczy ono 191 tys. mieszkańców. Głównymi atrakcjami Turku są zamek, katedra i Wielki Stary Rynek.

Kup bilet do Turku TUTAJ

8. Sandefjord za 108 zł

Leżący w okręgu Vestfold Sandefjord jest norweskim miastem i gminą, którą zamieszkuje ok. 40 tys. osób. Sandefjord posiada połączenie promowe ze szwedzkim Strömstad obsługiwane przez ColorLine.

Kup bilet do Sandefjord TUTAJ

zdjęcie: janeenga/ Pixabay

zdjęcie: Mike_68/ Pixabay

9. Rzym za 117 zł

Jest to stolica i największe miasto Włoch, położone w środkowej części kraju nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Głównymi atrakcjami Rzymu są Koloseum, Panteon i Fontanna di Trevi.

Kup bilet do Rzymu TUTAJ

10. Podgorica za 117 zł

Leżąca na wysokości 44 m n.p.m. Podgorica jest stolicą Czarnogóry. Miasto znajduje się blisko wybrzeża Morza Adriatyckiego oraz ośrodków narciarskich w Górach Dynarskich. W Podgoricy warto zobaczyć wieżę zegarową i ruiny fortecy osmańskiej z XV w.

Kup bilet do Podgoricy TUTAJ

zdjęcie: falco/ Pixabay 

zdjęcie: jsanchezper/ Pixabay

11. Mediolan za 147 zł

Położony na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda i Pad Mediolan jest drugim co do wielkości miastem we Włoszech. Metropolia ta jest uważana za światową stolicę mody oraz finansowo-gospodarcze centrum kraju.

Kup bilet do Mediolanu TUTAJ

12. Zakynthos za 235 zł

Jest to grecka wyspa na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu. Jej długość wynosi ok. 40 km. Najwyższa góra znajdująca się na wyspie to Wrachionas , znana również pod nazwą Kaki Rachi, co znaczy „trudna do zdobycia”.  

Kup bilet na Zakynthos TUTAJ

zdjęcie: GregMontani/ Pixabay

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.