Pomyłka Qatar Airways. Przewoźnik wypłacił pasażerce prawie 20 mln USD odszkodowania!

Katarskie linie wypłaciły jednej z pasażerek ogromne odszkodowanie za odwołany lot. Na jej koncie pojawiło się 19,6 mln USD, czyli ok. 80 milionów złotych. Wszystko z powodu błędu w przeliczeniu walut.

Zdjęcie: Sharon McCutcheon/ Unsplash

Kobieta, która ubiegała się o odszkodowanie, była w niemałym szoku. Spodziewała się ona zwrotu ok. 2 tys. dolarów, a dostała prawie 10 000 razy więcej.

Błąd wynikał z pomyłki walutowej. Pasażerka zapłaciła za lot z Dżakarty do Londynu 28 milionów rupii indonezyjskich. Zwrot wykonano w dolarach australijskich, ale nie przeliczono go na nową walutę, w wyniku czego klientka dostała dokładnie tyle samo – 28 mln AUD (ok. 20 mln USD).

Pomyłkę dostrzegł zarówno bank, jak i sam przewoźnik. Ostatecznie pieniądze zniknęły z konta pasażerki i wróciły do katarskich linii.

– Qatar Airways zdaje sobie sprawę z historii dotyczącej nadpłaconej refundacji. Linia lotnicza prawidłowo przetworzyła zwrot pieniędzy i nie była zaangażowana w transakcję między bankiem a pasażerem – poinformowały linie w rozmowie z portalem Simple Flying. 

Źródło: Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.