Polskie lotnisko będzie zmuszone ogłosić upadłość?

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jest bardzo blisko decyzji o ogłoszeniu upadłości. Marszałek województwa zachodniopomorskiego mówi zdecydowanie, że jeśli lotnisko nie otrzyma obiecanej pomocy pieniężnej-będzie musiało upaść.

Photo: infoludek.pl

Szczecińskie lotnisko jest w ogromnym kryzysie. Koronawirus spowodował 3 miesięczne zawieszenie ruchu lotniczego, co poskutkowało oczywiście ogromnymi stratami finansowymi. Lotnisko w Szczecinie odczuło to dosyć mocno. Rząd obiecał pomóc, padła kwota 142 milionów złotych… i to teraz władze lotniska pieniędzy nie ujrzały.

Marszałek województwa w bardzo negatywny sposób opowiadał o pomocy rządowej w „Gazecie Wyborczej”. Wspomina, że Marcin Horała oraz wicepremier Jacek Sasin obiecali Szczecinowi wielomilionową pomoc-w ostateczności nikt nie zobaczył ani złotówki. Marszałek zarzuca władzy, że były to jedynie puste słowa na potrzebę kampanii wyborczej.

Podobno zagrożone są wypłaty dla pracowników za sierpień, a dalsze problemy spowodują utratę płynności finansowej i w ostateczności upadłość.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.