Polskie lotniska notują mniejszy ruch lotniczy, wyjątkiem jest Łódź. Jak to możliwe?

W marcu ruch lotniczy w Polsce zmniejszył się o 51%. Prawie wszystkie polskie lotniska zanotowały dwucyfrowy spadek, wyjątkiem jest port lotniczy w Łodzi, który zanotował około 50% wzrost.

Fot: Łódź Airport

Państwowa Agencja Żeglugi powietrznej co miesiąc przygotowuje raport dotyczący częstotliwości ruchu lotniczego w Polsce. Wyniki z marca 2021 były dramatyczne dla większości lotnisk, lecz dużym zaskoczeniem był wynik lotniska w Łodzi.

Praktycznie każdy port lotniczy w Polsce zaliczył dwucyfrowy spadek operacji lotniczych, np. w Krakowie jest to 65%, a w Warszawie 49%.
Jedynym lotniskiem, które zanotowało wzrost, było Łódź Airport. Jak to możliwe?

Większość lotów to były loty szkolne metodą IFR, czyli lotnisko w Łodzi nie zanotowało wzrostu na lotach komercyjnych, lecz mniejszych lotach szkoleniowych. Mimo wszystko jest to dobra informacja, lecz tuszująca gigantyczny problem braku ruchu na polskich lotniskach.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.