Polskie Linie Lotnicze LOT po raz pierwszy poleciały trasą polarną z Tokio do Warszawy

Historyczny moment dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Ich nowoczesny Dreamliner wykonał pierwszy rejs trasą polarną z Tokio do Warszawy. To znaczące wydarzenie przynosi wiele korzyści zarówno dla pasażerów, jak i dla przewoźnika.

Foto: Oliver Holzbauer/ Flickr

Wybór trasy polarnej przez PLL LOT otwiera nowe możliwości podróży, skracając czas lotu z Tokio do Warszawy o około 1,5 godziny. To oznacza, że podróżujący między tymi dwoma stolicami będą mogli szybciej dotrzeć do celu i skorzystać z większej elastyczności w planowaniu podróży.

Jednak korzyści dla pasażerów to nie wszystko. Polecenie trasą polarną umożliwia również przewoźnikowi zabranie dodatkowego frachtu na pokładzie, co przyczynia się do rozwoju handlu między Polską a Japonią.

Decyzja Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) o zmianie części Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego AOC, jest kluczowa dla rozszerzenia obszaru prowadzenia operacji przez Polskie Linie Lotnicze LOT o północną strefę polarną. Dodatkowo, zwiększenie czasu ETOPS (Extended-range Twin-engine Operational Performance Standards) ze 180 do 207 minut dla Boeing B787-8 oraz B-787-9, daje przewoźnikowi większą elastyczność w planowaniu tras i otwiera drogę do uruchomienia nowych, wcześniej niedostępnych połączeń.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.