Polskie Linie Lotnicze LOT obchodzą 95. urodziny

Polskie Linie Lotnicze LOT, jedne z najstarszych linii lotniczych na świecie, właśnie obchodziły 95 lat istnienia.

Polskie Linie Lotnicze LOT, zakorzenione w historii kraju, sięgają swoimi początkami 1929 roku, kiedy to powstały jako połączenie dwóch prywatnych przewoźników: Aerolotu i Aero. Po okresie II wojny światowej PLL LOT odbudowały swoją działalność i stały się jednym z wiodących przewoźników na europejskim rynku lotniczym.

50 lat temu PLL LOT osiągnęły znaczący krok, nabierając międzynarodowego zasięgu poprzez uruchomienie połączeń do kluczowych ośrodków Polonii w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych za pomocą maszyn dalekodystansowych typu IŁ-62.

Świętując 95. rocznicę, Polskie Linie Lotnicze LOT podkreślają swoją pasję do lotnictwa oraz zobowiązanie do oferowania wysokiej jakości usług pasażerom. Obecnie firma zamierza skupić się na rozbudowie floty o nowoczesne samoloty, co umożliwi rozszerzenie rentownych połączeń na przestrzeni najbliższych lat.

Źródło: lot.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.