Polska znosi zakaz lotów do Szwecji i Portugalii!

11 sierpnia w życie wchodzi nowe rozporządzenie rządu, które znosi zakaz lotów do Szwecji i Portugalii. Polecieć będziemy mogli również do Egiptu. Cały czas jednak 44 kraje mają status „zakazu wykonywania lotów”.

Photo: Usplash.com

11 sierpnia weszło w życie nowe rozporządzenie rządu, które z dniem 12 sierpnia znosi zakaz lotów do Szwecji i Portugalii. To bardzo dobra informacja dla wielu polaków. W Szwecji mieszka bardzo dużo naszych rodaków, a przez zakaz lotów nie mogli oni odwiedzić rodzin. Natomiast Portugalia to piękny kierunek wakacyjny i nawet w tak skomplikowanych czasach nie brakuje chętnych, by odwiedzić to państwo.

Polecieć będziemy mogli również do Egiptu i Rumunii. Rumunia ni miała żadnego zakazu, ale do ostatniej chwili miała być na liście krajów zbanowanych, lecz na ostatniej prostej w niej wypadła.

Rząd podtrzymuje zakaz lotów do 44 państw, takich jak: Chiny, Rosja, Czarnogóra, Brazylia, Argentyna, USA, Kazachstan i wiele innych.

Rozporządzenia obowiązuje do 25 sierpnia.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.