Polska znosi restrykcje – jutro poznamy szczegóły!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Według najnowszych doniesień, od 28 marca w Polsce mają zniknąć praktycznie wszystkie obostrzenia związane z pandemią, w tym obowiązek noszenia maseczek i testowania lub odbywania kwarantanny po powrocie do Polski. Szczegóły mamy poznać w środę, maksymalnie w czwartek.

Jak możemy przeczytać na stronie RMF FM, w poniedziałek możemy doczekać się zniesienia większości restrykcji i obostrzeń, które zostały wprowadzone w Polsce w związku z pandemią COVID-19 na świecie.

W takiej sytuacji, od 28 marca w całym kraju nastąpiłyby duże zmiany. Zniknąć ma obowiązek zakrywania ust i nosa, czyli noszenie maseczek. Z tego co wiadomo, będzie on zniesiony całkowicie! Jedynym wyjątkiem mogą być szpitale i ich wewnętrzne zasady. W przestrzeni publicznej, pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu – w tych miejscach już nie będzie trzeba nosić maseczek. Oczywiście nadal będą one rekomendowane dla osób chorujących na przeziębienia.

Zniesiona ma zostać również kwarantanna i konieczność wykonywania testów dla wszystkich wracających do Polski zza granicy. Podobno jedyne co pozostanie, to 7-dniowa izolacja po zakażeniu, jedynie osoby zakażonej, bez domowników. Szczegóły powinniśmy poznać jutro, max w środę.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.