Polska może zyskać bezpośrednie połączenie do Omanu

SalamAir, czyli budżetowa linia lotnicza z Omanu, otrzymała właśnie sloty na połączenie lotniska Chopina w Warszawie ze stolicą Omanu, Maskatem. Otrzymanie slotów nie wiąże się jeszcze z uruchomieniem lotów, ale to znaczący krok w tę stronę.

Polska nie posiada bezpośrednich połączeń lotniczych do Omanu. Najlepszą opcją dolotu do tego państwa jest przesiadka w Abu Dhabi lub w Stambule. Wkrótce może się to jednak zmienić i polscy pasażerowie będą mogli dolecieć nad Zatokę Omańską bez przesiadek.

SalamAir jest niskobudżetowym przewoźnikiem z Omanu, jedynym prywatnym w tym państwie. To właśnie ta linia otrzymała sloty na wykonywanie lotów z Lotniska Chopina w Warszawie do Maskatu, czyli stolicy Omanu. Czym są sloty? Jest to prawo do wykonywania danego połączenia o danej godzinie z danego lotniska. Otrzymanie slotu nie jest więc wiążące, ale daje możliwość uruchomienia nowego połączenia.

Jeśli omański przewoźnik zrealizuje swoje plany, to nowa trasa łącząca stolice Polski i Omanu powinna wystartować już w tym sezonie zimowym. Pozostaje nam jedynie czekać na najnowsze doniesienia i ruchy SalamAir.

Źródło/ Tło: Muhammad Shoaib, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!