Polacy będą mogli latać do Turcji jedynie z dowodem osobistym, paszport nie będzie wymagany

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Tureckie władze niespodziewanie zaskoczyły nas bardzo pozytywną informacją. Polacy podróżujący do Turcji nie będą musieli mieć przy sobie paszportu: wystarczy posiadać dowód osobisty, tak jak podczas przekraczania granic Strefy Schengen.

Turcja kocha Polaków tak bardzo, jak Polacy kochając Turcję, czyż to nie prawda? Mamy na to kolejny dowód, ponieważ podróżowanie do Turcji będzie jeszcze łatwiejsze niż wcześniej.

Od 19 kwietnia wszyscy Polacy podróżujący do Turcji będą mogli przekraczać granicę turecką na podstawie jedynie dowodu osobistego. Nie będzie już potrzeby okazywania paszportu tak jak wcześniej. Nowe przepisy dotyczą wjazdów turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni.

Z pewnością decyzja jest podyktowana chęcią odbudowania turystyki, która dostała najpierw pierwszy cios w postaci pandemii, a teraz drugi w postaci zbrojnej agresji Rosji na niezależną Ukrainę. Zniesienie potrzeby posiadania paszportu przez Polaków przy wjeździe do Turcji ma zwiększyć ilość naszych rodaków wybierających wakacje na tureckiej ziemi.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.