Pokazy dronów w Dubaju 2022/2023!

W Dubaju znowu odbywa się DSF Drones Light Show, czyli najdłużej trwający pokaz świetlny dronów na Bliskim Wschodzie. Pokazy będą trwały od 15 grudnia do 29 stycznia.

Fot: Pokaz świetlny dronów, w tle Dubai Marina

DSF Drones Light Show, czyli jedna z najbardziej wpadających w pamięć i oczekiwanych atrakcji w mieście, powraca do Dubaju! Najdłużej trwający pokaz świetlny dronów w tym roku ma zaskoczyć widzów nową choreografią, wykorzystywaną przez najnowsze drony z technologią świetlną 3D. Do pokazów skomponowano także specjalną muzykę, nawiązującą do klimatu Dubai Shopping Festival.
Pokazy będą odbywać się przez 46 dni, od 15 grudnia do 29 stycznia. Pokazy będą odbywać się dwa razy dziennie i będą darmowe. Warto wybrać się jednak na miejsce ciut wcześniej, żeby zarezerwować sobie najlepsze miejsce widokowe. Gdzie będą odbywać się pokazy? W dwóch lokalizacjach:

Pokazy będą się odbywać codziennie o 19:00 i 22:00, z wyjątkiem 18 grudnia, gdzie pierwszy pokaz rozpocznie się o 18:45 i Sylwestra, kiedy pokazy rozpoczną się o 20:00 i 23:00.
Pokazy będą mieć inne tematy, różniące się od siebie znacząco. Pierwszy dzienny pokaz będzie się skupiał na elementach Dubai Shopping Festival, w tym dostępnych rynkach, loteriach, pokazach na żywo, koncertach i wielu innych. Drugi pokaz będzie nosił nazwę „Future of Dubai” i zaprezentuje tematy takie jak: zrównoważony rozwój i łączność, a główną inspiracją będzie projekt „Dubaj 2040”. W pokazie zobaczymy specjalnego robota, który wyruszy razem z nami w podróż w przyszłość. 
To nie wszystko! W dniach 23-24 grudnia oraz 13, 14, 27 i 28 stycznia odwiedzający będą mogli być również świadkami zupełnie nowego pokazu laserowego, którego treść jeszcze nie została ujawiona.

Źródło/ Tło: Visit Dubai

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.