Podwyżki cen metra w Buenos Aires

Dla turystów zmiana nieznaczna, dla mieszkańców ogromna. Ceny biletów na metro w Buenos Aires wzrośnie o aż 500 procent. To duży cios w mieszkańców stolicy Argentyny.

Metro w stolicy Argentyny, Buenos Aires/ Fot: Mauro Tchorbadjian, Unsplash

Władze Buenos Aires już oficjalnie ogłosiły podwyżki cen biletów w stolicy Argentyny. W przeciągu miesiąca, w kilku etapach ceny wzrosną nawet o 500 procent. Na początek opłata za jednorazowy bilet wzrośnie do 574 pesos, czyli aż o 360% w porównaniu do poprzedniej ceny. Po 15 dniach od nowej ceny zostanie wprowadzona podwyżka o 16,2% i cena jednorazowego biletu na metro w Buenos Aires będzie wynosiła 667 pesos.

Podwyżka cen biletów metra w Buenos Aires

Te informacje ważne są z perspektywy turystów, którzy planują odwiedzić w najbliższym czasie stolicę Argentyny. Nie oszukujmy się jednak, że podwyżki zdecydowanie bardziej uderzają w mieszkańców Buenos Aires i okolic. Dziesiątki tysięcy osób dojeżdża do stolicy Argentyny właśnie tym środkiem transportu, a takie podwyżki to dla nich poważne nadszarpnięcie miesięcznego budżetu. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie wywoła to masowych protestów, tak jak to miało miejsce kiedyś w Chile po analogicznych podwyżkach. Argentyńczycy zbyt bardzo mieli dość poprzednich rządzących, więc zgadzają się nawet na takie drastyczne podwyżki.

Źródło: cnnespanol.cnn.com/2024/04/26/metro-buenos-aires-500-aumentos-orix/

Metro w Buenos Aires. Tło: Gustavo Sánchez, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.