Podróż dookoła Europy… za darmo! Jest tylko jeden warunek

Unia Europejska startuje z kolejną edycją programu DiscoverEU. Wyłącznie osiemnastoletni obywatele UE mogą aplikować o jeden z 20 tys. międzynarodowych biletów kolejowych Interrail, które uprawniają do bezpłatnych podróży pociągami po całym kontynencie.   

Zdjęcie: materiały prasowe

Rekrutacja rozpoczęła się 7 listopada i trwać będzie do 28 listopada. Jedynym warunkiem przystąpienia do programu jest wiek – uczestnicy rekrutacji nie mogą przekroczyć 18 lat, czyli ich data urodzenia umiejscawia się między 1 stycznia 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2001 r. (włącznie). Kandydaci rejestrują się na stronie programu, wypełniają quiz i odpowiadają na kilka pytań. 

System rozpatrywania zgłoszeń jest uzależniony od wielkości kraju, ale jeśli z któregoś państwa będzie mniej wniosków niż miejsc, to przechodzą one na innych chętnych – niezależnie od narodowości. Zwycięzcy mogą podróżować nie więcej niż 30 dni w okresie między 1 kwietnia a 31 października 2020 roku. 

— Inicjatywa DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której odkryjesz zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznasz różnorodność Europy, jak również jej bogactwo kulturowe i historię. […] DiscoverEU to też okazja do rozwijania umiejętności życiowych, które przydadzą się w przyszłości, takich jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury – mówią organizatorzy projektu. 

Istnieje także możliwość wypełnienia wniosku grupowego (do 4 osób w grupie). Z programu skorzystać mogą również osoby niepełnosprawne, dla których Unia zapewnia wszelką pomoc. 

Zdjęcie: Lāsma Artmane/ Unsplash

Źródło: RadioZET

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.