Pod koniec listopada Włochy otworzą popularne wyciągi narciarskie

Można już śmiało powiedzieć, że sezon narciarski we Włoszech rozpocznie się 27 listopada. Najpopularniejsze kurorty dla narciarzy zostaną otwarte pod koniec listopada i na początku grudnia. Wejście na stok będzie możliwe za okazaniem Green Passu.

Fot: Vlado Sestan on Unsplash/ Źródło

Narciarze już nie mogą doczekać się otwarcia sezonu, a ten we Włoszech ma się rozpocząć pod koniec listopada. Jak donosili profil Kierunek Włochy na Instagramie, popularne wśród polaków ośrodki w Południowym Tyrolu mają się otworzyć 27 listopada.

Kurort Sellaronda natomiast otworzy się 4 grudnia. Wejście na stoki będzie możliwe za okazaniem green passu, czyli aktywnego dowodu szczepienia lub negatywnego testu na koronawirusa, nie starszego niż 72 godziny.

Nie powinno być żadnych ograniczeń liczbowych na stokach. Maseczki będą obowiązkowe prawie wszędzie, jedynie będzie dozwolone by bez nich zjeżdżać ze stoku.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.