Pociągi z Wieliczki na lotnisko w Krakowie znowu co 30 minut

Pociągi Kolei Małopolski z Wieliczki przez Kraków Główny do Portu Lotniczego Kraków-Balice znowu będą kursować z częstotliwością odjazdu co 30 minut.

Fot: Bartosz Jaglarz

10 grudnia wszedł w życie nowy kolejowy rozkład jazdy. Obowiązywać będzie przez rok, na końcówkę roku 2023 i prawie cały 2024 rok. Rozkład jazdy został przygotowany przez PKP wspólnie z przewoźnikami regionalnymi. Jedną z ważniejszych informacji płynących z nowego rozkładu jest ta, że linia SKA1 z Wieliczki przez centrum Krakowa na krakowskie lotnisko będzie znów jeździć co pół godziny.

Pociągi na lotnisko co 30 minut z Wieliczki

Wejście w życie nowego rocznego rozkładu jazdy 2023/24 to dobre informacje dla linii kolejowej SKA1. Pociągi te podróżują na trasie: Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko. Przez długi czas przez remonty częstotliwość odjazdów pociągów była zmniejszona i wynosiła jeden odjazd na godzinę, pociągi odjeżdżały co 30 minut jedynie w godzinach szczytu.

Teraz pasażerowie będą mogli częściej dostać się bezpośrednio z lotniska Kraków-Balice do Wieliczki, turystycznej perły Małopolski i zwiedzić Kopalnię Soli oraz Muzeum Żup Krakowskich. Czas przejazdu z lotniska do Wieliczki wynosi około 40 minut.

Źródło: wieliczkacity.pl/dzialy/aktualnosci/pociagi-wieliczka-krakow-znow-co-30-minut/

Tło: Bartosz Jaglarz

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.