PLL LOT znowu polecą z Budapesztu do Nowego Jorku

Polskie linie lotnicze uruchomią w przyszłym roku połączenie między stolicą Węgier a Nowym Jorkiem. Trasa ta zostanie wznowiona po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Foto: Oliver Holzbauer/ Flickr

Już w czerwcu 2022 roku PLL LOT ponownie uruchomią loty na trasie z Budapesztu do największego miasta Stanów Zjednoczonych, Nowego Jorku.

Połączenie to wróci to siatki rodzimego przewoźnika po przerwie wywołanej COVID-19. Ostatni rejs między tymi miastami odbył się w marcu 2020 roku.

– Celem lotniska w Budapeszcie pozostaje jak najszybsza odbudowa lotów długodystansowych, co pomaga ożywić branżę turystyczną w kraju. Nasz zespół ds. rozwoju ruchu lotniczego współpracuje z liniami lotniczymi i Węgierską Agencją Turystyczną, aby zapewnić jak najszybszy powrót lotów długodystansowych na nasze lotnisko. Cieszymy się z decyzji Polskich Linii Lotniczych LOT, która pozwoli pasażerom latać do i z Nowego Jorku bez przesiadek, po dwuletniej przerwie – powiedział cytowany przez portal Pasażer.com Balázs Bogáts, szef rozwoju ruchu lotniczego w porcie w Budapeszcie.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.