PLL LOT zawiesza trasę z Krakowa do Gdańska na okres kilku miesięcy

Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły zawiesić na okres zimowy drugą najpopularniejszą trasę krajową w ich siatce, czyli loty z Krakowa do Gdańska.

Fot: Aragão, Wikimedia

25 października odbędzie się ostatni lot w tym roku na trasie Kraków-Gdańsk. Wznowienie trasy pomiędzy południem a północą Polski nastąpi dopiero 26 marca, czyli wraz z wejściem rozkładu letniego na rok 2023.

Zawieszenie tej trasy jest dość niezrozumiałą decyzją narodowego przewoźnika. Jest to jedna z najstarszych krajówek realizowanych przez PLL LOT, a połączenie było bardzo popularne wśród pasażerów i często samoloty latały ze znacznym wypełnieniem.

Zawieszenie tej trasy przez Polskie Linie Lotnicze oznacza duże zyski dla Ryanaira, który będzie latał na tej trasie 3 razy w tygodniu w okresie zimowym.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.