PLL LOT założy swoją bazę w Pradze?

Jak informuje czeski dziennik „Lidove Noviny”, Polskie Linie Lotnicze LOT mogą stworzyć swoją bazę na lotnisku w Pradze. Polski przewoźnik będzie mógł stamtąd operować zarówno trasami krótko, jak i długodystansowymi.

Fot; ryneklotniczy.pl

Na niedawnym spotkaniu grupy Wyszehradzkiej padły konkretne ustalenia co do tego pomysłu. Narodowy Polski przewoźnik miałby być forsowany przez rządy Czech, Słowacji, Węgier i oczywiście Polski na czołową linię w regionie Europy Środkowej.

Prezes lotniska w Pradze wyrażał się w samych dobrych słowach o tym pomyśle, oraz dodaje, że takie linie byłyby mocniejsze, bardziej stabilne i mniej narażone na problemy rynkowe w konkretnych krajach.

Pomysł miałby oczywiście na celu zabranie przestrzeni Ryanairowi, który wbija się w każdą lukę bezlitośnie i chętnie przejąłbym hub w Pradze. Inwestycja LOTu w Pragę może też mieć korzyści dalekobieżne, bo dzięki temu port lotniczy w Pradze mógłby być miejscem przesiadek lotów długodystansowych.

Pozostaje nam czekać na dalsze rozwiązania, które będą mogły przyśpieszyć wraz z całkowitymi odmrożeniami gospodarki.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.