PLL LOT wznawiają loty międzynarodowe!

Należący do Polskiej Grupy Lotniczej przewoźnik zreaktywuje od 1 lipca kilkanaście połączeń międzynarodowych. LOT poleci m.in. do Chorwacji, Gruzji, Czarnogóry i na Ukrainę.

zdjęcie: Florian van Duyn/ Unsplash

– Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem i zapewnienie komfortu podróżowania – powiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT.

Nowa siatka będzie zawierać loty do Wiednia, Brukseli, Warny, Dubrownika, Splitu, Zadaru, Podgoricy, Pragi, Tbilisi, Chanii, Barcelony, Amsterdamu, Berlina, Dusseldorfa, Oslo, Wilna, Bukaresztu, Budapesztu, Kijowa i na Korfu.

Połączenia krajowe i międzynarodowe będą wykonywane zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Ograniczenia, które ustanowiły linie na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. obowiązek zakrycia twarzy przez cały czas podróży, zachowanie dystansu społecznego podczas odprawy i w trakcie lotu oraz modyfikacja serwisu pokładowego.

Przewoźnik wprowadził również dodatkowe udogodnienia dla swoich klientów. W ofercie pojawiła się nowa taryfa FLEX PLUS, która jest dostępna na rejsach krajowych, średniego i dalekiego dystansu we wszystkich klasach rezerwacyjnych – wyjątek stanowi klasa premium na rejsach short haul. Taryfa nie obejmuje tranzytów międzynarodowych. 

– Po raz pierwszy umożliwiamy dokonywanie tak szerokich zmian w rezerwacji – rezygnację z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu, zmianę danych pasażera i bezpłatny wybór nowego terminu lotu pod warunkiem dostępności miejsc, jak również zwrot biletu na preferencyjnych warunkach – mówił o nowej taryfie Milczarski. 

Więcej informacji na temat wznowienia lotów można znaleźć stronie przewoźnika.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.