PLL LOT wstrzymają loty do Los Angeles

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły zawieszenie swoich rejsów do Los Angeles na okres dwóch miesięcy od lutego do marca 2024 roku. Decyzja ta wynika z niższego popytu na to połączenie w sezonie zimowym.

Foto: Oskar Kadaksoo/ Unsplash

W okresie letnim LOT obsługiwał rejsy do Los Angeles codziennie, jednakże w sezonie zimowym planuje znaczne ograniczenie operacji. Zawieszenie lotów na dwa miesiące ma na celu dostosowanie rozkładu lotów do aktualnej sytuacji rynkowej oraz zmniejszenie kosztów w związku z mniejszym zainteresowaniem tym połączeniem.

Lotnisko w Los Angeles to kluczowy punkt w siatce tras LOT-u, jednakże w sezonie zimowym popyt na to połączenie znacząco maleje, co skłoniło linię lotniczą do zmniejszenia liczby lotów. Decyzja o zawieszeniu rejsów na dwa miesiące to próba dostosowania się do rzeczywistości rynkowej, zachowując równocześnie elastyczność w zarządzaniu ofertą lotów.

Planujesz podróż do Los Angeles? Przeszukaj nasze promocje lotnicze, w których znajdziesz masę lotów w atrakcyjnych cenach, w tym również do Los Angeles.

Źródło: lot.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.