PLL LOT szykują nową trasą do Kazachstanu

W sezonie letnim polski przewoźnik zamierza uruchomić połączenie do Ałma-Aty oraz zwiększyć częstotliwość rejsów do stolicy Kazachstanu – Nur-Sułtan.

zdjęcie: Andy_Bay / pixabay.com

1 listopada bieżącego roku, kazachski minister przemysłu i rozwoju infrastruktury podpisał rozporządzenie, w którym zniesiono ograniczenia dotyczące liczby lotów, m.in. na lotniska w Nur-Sułtan, Ałma-Aty oraz Karagandzie. Dzięki nowym przepisom zagraniczni przewoźnicy będą częściej kursować z i do Kazachstanu.

Oprócz zwiększonej liczby rejsów do siedmiu tygodniowo z Warszawy do Nur-Sułtanu w roku 2020, za dwa lata LOT zamierza otworzyć nową trasę do Ałma-Aty.

– Rozwój LOT-u na kazachskim rynku jest efektem negocjacji pomiędzy polskim przewoźnikiem a ministerstwem przemysłu i rozwoju infrastruktury Kazachstanu. Po udanych rozmowach LOT w sezonie letnim 2021 roku zacznie latać do Ałmatów – poinformowała Agencja informacyjna Interfax-Kazachstan.

Kazachski rząd powiedział również, że prowadzi rozmowy z liniami AirAsia, Singapore Airlines, Qatar Airways, Emirates i flyDubai, po tym, jak z lotów do Kazachstanu zrezygnowała linia Ukraine International Airlines.

Źródło: fly4free.pl / pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.