PLL LOT ponownie uruchomiły połączenia do Izraela i Libanu

PLL LOT, flagowy przewoźnik Polski, przywraca połączenia lotnicze do Izraela i Libanu, po krótkiej przerwie spowodowanej napięciami politycznymi w regionie Bliskiego Wschodu.

Bejrut, foto: Ramy Kabalan/ Unsplash

W obliczu nagłej eskalacji napięcia, PLL LOT zdecydował się na odwołanie najbliższych rejsów do Tel-Awiwu i Bejrutu, dbając o bezpieczeństwo pasażerów oraz dostosowując się do zmieniającej się sytuacji politycznej w regionie. Jednakże, po względnej stabilizacji sytuacji, przewoźnik szybko podjął decyzję o ponownym uruchomieniu lotów, przywracając połączenia z tymi kluczowymi destynacjami.

Wznowienie lotów z Warszawy do Tel Awiwu do i Bejrutu

Decyzja PLL LOT o wznowieniu lotów do stolicy Izraela, Tel-Awiwu, oraz do Bejrutu, stolicy Libanu, została podjęta po krótkiej przerwie w związku z dynamiczną sytuacją polityczną w regionie. Przewoźnik poinformował o odwołaniu najbliższych lotów w sobotę po północy, po ataku irańskim w kierunku Izraela.

Napięcia w regionie narastały w nocy z soboty na niedzielę, gdy irańskie siły zbrojne wystrzeliły około 300 dronów i pocisków rakietowych w kierunku Izraela. Atak ten był postrzegany jako odwet za wcześniejsze bombardowanie irańskiego konsulatu w Damaszku, stolicy Syrii.

Źródło: lot.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.